Lilyum buketi
Anasayfa > Çiçek > Lilyum buketi

Lilyum Buketi

3 adet lilyum dalıdan çipsolarla hazırlanmış buket

Lilyum Çiçeği

Zambakgiller familyasından olan lilyum, zarafet, güven ve masumiyeti simgeler. Lilyum kendisine has kokusu ile yılın her zamanında bulunabilir çiçekler arasındadır. Beyaz, pembe, sarı tonları da olabilen lilyumun en fazla kokusu olanı beyaz lilyumlardır.

Diğer renklerin kokuları beyaz lilyumdan daha az bir kokuya sahiptir fakat yine de bulundukları ortama hoş bir koku yayarlar. Gövdesi 90 cm, çiçek kısımları 15 cm olana kadar büyüyebilen çiçeklerdir.

Lilyum Çiçeği Nasıl Bakılır?

Evinizde toprakta lilyum çiçeği bakmak istiyorsanız. Toprağının yarısından fazlasını mutlaka hazır toprak ile dikmelisiniz. Diyarbakır çiçekçi Lilyum çiçeğini dikerken dikkat etmeniz bir husus da, lilyum soğanının açmaya başlamış kısmının saksının üst kısmında bulunmasıdır.

Lilyum Çiçeği Hangi Anlamları Taşır

Lilyum zarafetiyle bilinen bir çiçek çeşididir. Hem canlı hem de saksıda hediye götürülebilen bir çiçek olan lilyum, annelere karşı sevgi, saygı, mutluluk, himaye edilmek isteme hissi manaları taşımaktadır.

Sevgiliye verilen lilyum ise; turuncu lilyum sessizlik, pembe lilyum güven, beyaz lilyum temizlik manalarına gelmektedir.

Çiçek Kodu : 838
Toplam : 700 (KDV DAHİL)
700 TL (KDV DAHİL)
 *
 *